MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 6 qershor 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në zonat malore të pasuara nga reshje shiu lokale në mesditë . Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi  7-14 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      15/24°C
Zona e ulët          16/31°C
Zona bregdetare  18/29°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari