MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 4 korrik 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje lokale në zonat malore. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 -15  m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3-4  me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehta.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      18/34°C
Zona e ulët          18/37°C
Zona bregdetare  22/35°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari