MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 3 janar 2022…

Moti për ditën e hënë, 3 janar 2022, do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim deri mesatare . Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat: 


Zona malore 2/11°C
Zona e ulët 3/17C
Zona bregdetare 8/17°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Open

Close