MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë 29 mars 2021…

Moti për ditën e hënë, 29 mars, do të jete me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të izoluara në zonën qëndrore. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes .

Temperaturat:


Zona malore 4/18

Zona e ulët 6/21

Zona bregdetare 8/20 gradë Celcius.  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel