MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë 27 shtator 2021…

Moti për ditën e hënë, 27 shtator 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1.0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në të dyja vlerat.

Temperaturat:


Zona malore 10/30°C
Zona e ulët 14/33°C
Zona bregdetare 16/30 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari