MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë 27 dhjetor 2021…

E Hënë, 27 Dhjetor 2021

Moti do të jetë me vranësira dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në orët e para të mëngjesit. Gjatë ditës reshje humbën intesitet. Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes.


Temperaturat:

Zona malore       8/10°C
Zona e ulët          12/15°C
Zona bregdetare  14/16°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari