MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 26 tetor 2020…

Moti për ditën e hënë, 26 tetor 2020, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura të pasuara në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi maksimale 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehta në mesditë.


Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 6/19°C

Zonat e ulëta 8/22°C

Zonat bregdetare 12/22°C  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

Mbështet ShkodraWeb Media

ShkodraWeb Channel