MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë 25 janar 2021…

Moti për ditën e hënë, 25 janar 2021, do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pasuara nga reshje shiu me intesitet të lartë në orët e para të ditës, në mesditë reshjet do të humbasin intesitet.  Era do të jetë e vrullshme me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 15-20 m/sek në bregdet Valëzimi do të jetë i forcës 6-7 me lartësi vale 1.5 deri në 2.0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:


Zona malore 0/7

Zona e ulët 4/14

Zona bregdetare 7/14 gradë Celcius. /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel