MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë 22 nëntor 2021…

Moti për ditën e hënë, 22 nëntor 2021, do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje shiu me stuhi me aktivitet kryesor në zonën perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat:

Zona malore 5/13°C
Zona e ulët 8/18°C
Zona bregdetare 12/19°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari


Open

Close