MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 18 prill 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në veri perëndim, ndërsa zona qëndore dhe jug-lindja do të ketë reshje shiu dhe reshje bore. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore       3/11°C
Zona e ulët          10/18°C
Zona bregdetare  12/16°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari