MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 18 korrik 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore pasdite. Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehta.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 18/33°C
Zona e ulët 18/37°C
Zona bregdetare 22/34°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari