MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 14 shkurt 2022…

Moti  për ditën e hënë, 14 shkurt 2022, do të jetë me vranësira kthjellime mjegull dhe vranësira mesatare. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore       2/11°C
Zona e ulët          1/16°C
Zona bregdetare  6/16°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari