MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 11 prill 2022…

Moti do të jetë me diell vranësira në orët e mëngjesit në juglindje. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 2,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore -2/13°C
Zona e ulët 4/16°C
Zona bregdetare 7/16°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari