MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 11 korrik 2022…

Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 11/25°C
Zona e ulët 13/33°C
Zona bregdetare 17/32°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari