MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 10 janar 2022…

Moti për ditën e hënë, 10 janar 2022, do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu me intesitet mesatar në jug-lindje, në veri-lindje dhe juglindje do të ketë reshje. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 0/4°C
Zona e ulët 5/12°C
Zona bregdetare 8/12°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari