MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë, 1 gusht 2022…

Fillimi i gushtit do të rikthejë masa ajrore të nxehta, moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore . Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 -15 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 17/35°C
Zona e ulët 18/38°C
Zona bregdetare 20/34°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari