MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 9 qershor 2022…

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi me aktivitet kryesor pasdite dhe në mbremje në zonën perëndimore. Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 15-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 14/24°C
Zona e ulët 16/29°C
Zona bregdetare 18/28°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari