MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 8 shtator 2022…

Moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore . Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3-4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 16/32°C
Zona e ulët 15/35°C
Zona bregdetare 22/33°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari