MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 7 korrik 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në zonat malore. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 16/30°C
Zona e ulët 18/34°C
Zona bregdetare 20/33°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari