MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 4 nëntor 2021…

Moti për ditën e enjte, 4 nëntor 2021do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në zonën Veriore. Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 1,0 deri në 2.0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të konsiderueshme.


Temperaturat:

Zona malore 10/24°C
Zona e ulët 12/28°C
Zona bregdetare 16/27°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari