MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 28 korrik 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe rrebeshe me stuhi në zonat malore dhe zonat qëndrore stuhi lokale pasdite. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 -15 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 18/32°C
Zona e ulët 17/35°C
Zona bregdetare 22/33°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari