MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 26 maj 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të shtresore . Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore      15/35°C
Zona e ulët          17/36°C
Zona bregdetare  18/32°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari