MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte 25 nëntor 2021…

Moti për ditën e enjte, 25 nëntor 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të cilat në mbrëmje do të pasohen nga reshje shiu në zonën perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rrijte.

Temperaturat:

Zona malore 5/12°C
Zona e ulët 8/21°C
Zona bregdetare 12/20°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari


Open

Close