MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 23 qershor 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare shtresore deri të dendura në zonën perëndimore. Në veri do të ketë stuhi lokale . Era do të jetë drejtim Perëndim me shpejtësi 9-15 m/sek në Juglindje. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      18/34°C
Zona e ulët          20/37°C
Zona bregdetare  22/34°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari