MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 20 janar 2022…

Moti për ditën e enjte, 20 janar 2022, do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe reshje bore në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore -2/6°C
Zona e ulët 3/14°C
Zona bregdetare 6/14°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari