MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 2 qershor 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe mjegull në bregdet, në mesditë vranësirat do të zhvillohen duke u pasuar nga stuhi lokale në veri -lindje. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3-4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 15/32°C
Zona e ulët 16/33°C
Zona bregdetare 18/31°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari