MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 18 gusht 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 3 -4 me lartësi vale 0,5 deri në 15 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 15/33°C
Zona e ulët 15/37°C
Zona bregdetare 19/34°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari