MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 15 shtator 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dedndura pasdite . Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 15/28°C
Zona e ulët 16/34°C
Zona bregdetare 21/32°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari