MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte 14 tetor 2021…

Vendi ynë do të ndikohet nga rryma ajri Arktike, moti për ditën e enjte, 14 tetor 2021, do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu në Jug dhe zonën qëndrore, në zonat malore do të ketë reshje dhe bore . Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi  10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 2.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:


Zona malore        2/8°C
Zona e ulët          9/17°C
Zona bregdetare  12/18°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari