MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 14 korrik 2022…

Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta  në zonat malore. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 15  m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5  me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      12/28°C
Zona e ulët          14/33°C
Zona bregdetare  18/32°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari