MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 12 maj 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pasuara nga reshje shiu lokale të lokalizuara në zonat jug-lindore përreth maleve. Era do të jetë me drejtim Jug-perëndim me shpejtësi 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore       10/26°C
Zona e ulët          10/28°C
Zona bregdetare  12/26°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari