MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 11 gusht 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe reshje shiu në lindje dhe zonave pvrreth tyre pasdite. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 15/28°C
Zona e ulët 15/33°C
Zona bregdetare 20/33°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari