MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e ejte, 24 shkurt 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta . Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 deri në 2,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore -2/10°C
Zona e ulët 1/16°C
Zona bregdetare 4/16°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari