MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e ejte, 17 shkurt 2022…

Moti për ditën e ejte, 17 shkurt 2022, do të jetë me kthjellime dhe vranësira . Era do të jetë me intesitet me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 3/11°C
Zona e ulët 4/15°C
Zona bregdetare 8/15°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari