MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e ejte, 10 shkurt 2022…

Moti do të jetë me diell dhe mjegull në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore       -2/13°C
Zona e ulët          1/17°C
Zona bregdetare  6/16°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari