MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e diel, 8 nëntor 2020…

Moti për ditën e diel, 8 nëntor 2020, do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore. Era do të jetë jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0.3 deri në 0.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.


Temperaturat:

Zona malore 4/19

Zona e ulët 6/24

Zona bregdetare 12/23 gradë Celcius.  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

ShkodraWeb Channel
ShkodraWeb Channel