MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e diel, 6 shkurt 2022…

Moti për ditën e diel, 6 shkurt 2022, do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakat dhe mjegull në verilindje. Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore -4/12°C
Zona e ulët -2/17°C
Zona bregdetare 3/17°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari