MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e diel, 5 qershor 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe mjegull në bregdet në mëngjes, gjatë ditës do të jetë me kthjellime vranësira të pakta deri mesatare . Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 -4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 18/34°C
Zona e ulët 18/37°C
Zona bregdetare 22/34°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari