MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë për ditën e diel, 21 shkurt 2021…

Moti për ditën e diel, 21 shkurt 2021,  do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta dhe mjegull përgjatë luginave. Era do të jetë me drejtim Jug-lindje me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.

Temperaturat:


Zona malore -1/16

Zona e ulët 4/20

Zona bregdetare 8/19 gradë Celcius. /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel