MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e diel, 20 shkurt 2022…

Moti do të jetë me kthjelliem dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje të apkta shiu në zonën perëndimore . Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes dhe rënie në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 5/12°C
Zona e ulët 6/18°C
Zona bregdetare 8/18°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari