MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e diel, 19 qershor 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në  juglindje nuk përjashtohet mundësia e reshjeve lokale. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3-4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në  mëngjes.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      12/29°C
Zona e ulët          14/33°C
Zona bregdetare  18/32°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari