MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e diel 17 tetor 2021…

Moti për ditën e diel, 17 tetor 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura në Jug dhe Jug-lindje të pasuara nga reshje lokale. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.

Temperaturat:


Zona malore 8/16°C
Zona e ulët 12/23°C
Zona bregdetare 14/22°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari