MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e diel, 17 korrik 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira tmesatare në zonat lindore duke u pasuar nga reshje shiu lokale pasdite. Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 15 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 17/35°C
Zona e ulët 18/39°C
Zona bregdetare 21/36°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari