MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e diel, 15 nëntor 2020…

Moti për ditën e diel, 15 nëntor 2020, do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira shtresore deri të dendura. Era do të jetë jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 6 m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0.3 deri në 0.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat:

Zona malore 3/13

Zona e ulët 3/19

Zona bregdetare 11/19 gradë Celcius.  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

ShkodraWeb Channel

Open

Close