MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e diel, 12 qershor 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në zonat malore të pasuara nga reshje shiu lokale . Era do të jetë drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 13/24°C
Zona e ulët 15/30°C
Zona bregdetare 17/29°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari