MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e diel, 10 korrik 2022…

Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta deri mesatare  në zonat malore. Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 15  m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5  me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      12/25°C
Zona e ulët          14/32°C
Zona bregdetare  19/31°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari