MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë për ditën e hënë, 16 gusht 2021…

Vendi ynë do të mbetet në ndikmin e ajrit të nxehtë saharian. Moti për ditën e hënë, 16 gusht 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në orët e mesditës. Era do të me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi deri në 6-8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat:


Zona malore 17/35°C
Zona e ulët 18/39°C
Zona bregdetare 21/36 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari