MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për për vendin tonë, për ditën e diel 22 nëntor 2020…

Moti për ditën e diel, 22 nëntor 2020, do të jetë me kthjellime dhe vranësira deri mesatare në Jug- lindje. Era do të jetë jetë me drejtim Veri- lindje me shpejtësi deri në 8- 10 m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0.5 deri në 1.0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehta në mesditë.

Temperaturat:

Zona malore -1/8

Zona e ulët 0/18

Zona bregdetare 6/18 gradë Celcius.  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

ShkodraWeb Channel

Open

Close