MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për ditën e e martë, 7 korrik 2020…

Moti parashikohet me kthjellime dhe dendësim gradual të vranësirave, kryesisht përgjatë lindjes.


Do të ketë reshje shiu në mesditë dhe pasdite kryesisht në veri, lindje dhe juglindje.

Lokalisht reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave. Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1-10m/sek dhe më e theksuar në bregdetin jugor deri 15 m/sek.

Deti parashikohet i forcës 4 me lartësi dallge 1.8 metra.

ShkodraWeb Channel