MOTI – Keni plane për ditën e sotme, ja si parashikohet moti në vendin tonë për ditën e diel, 4 shtator 2022

Fundjava pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim kryesisht në orët e mesditës.


Era prashikohet të jetë ditën e diel nga jugperëndimi me shpejtësi mesatare 1-7m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.